زبان ها
....
مشاهده کاتالوگ
.
بارکد
.
دانلود کاتالوگ
.
مشاوره آنلاین
.
فرآیند سفارش
.
ارزیابی رایگان سفارش
.

.

.

.

.

.

.

دایرکتوری مشاغل
.
عضویت در خبرنامه
خبرنامه
ماژول :
 
تبلیغات

تاریخچه تولید تصاویر سه بعدی

تاریخچه تولید تصاویر سه بعدی 10 out of 10 based on 1 ratings. 362 user reviews.
0 | 0
کد دانشنامه : #2573
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 8 شهریور 1396 12:28
تعداد بازدید کننده : 362
چاپارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
تاریخچه تولید تصاویر سه بعدی
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
هولوگرام ها کاربرد های فراوانی دارند یکی از این کاربردها تولید تصویر سه بعدی برای نمایش فیلم های سه بعدی می باشد که مخاطبان زیادی را جذب خود کرده است

تولید تصویر سه بعدی توسط هولوگرام های سه بعدی

تماشای تصاویر سه بعدی بدون نیاز به استفاده از عینک های خاص از طریق مواد فوق باریک امکان پذیر شد .در نمونه های مشخص  شده  برنامه های علمی تخیلی هولوگرام های سه بعدی از نوع مجازی هستند .هولوگرام های ساده از دید مهندسان از نوع جام مقدس  دهه ها ی گذشته می باشد .نظر این مهندسان مبنی بر ایجاد تصویر های واقعی سه بعدی در فضا و بدون نیاز استفاده از سطوح جامد است .طراحان نمونه های کوچک و مشابه به طرح virtual tupacساخته اند اما طراحی نمونه های واقعی هولوگرام به مراتب دشوارتر می باشد .

 هولوگرام سه بعدی
 
هولوگرام تصویری


نمایش تصویر سه بعدی توسط هولوگرام باریک

دانشمندان چینی و استرالیایی نمونه  ماده ی جدیدی را کشف کرده اند که در لیست باریک ترین هولوگرام های جهان قرار دارد .این ماده هزاران مرتبه باریک تر از موی انسان است که با تابش نور بر مقیاس های نانو تصاویر هولوگرافی  های سه بعدی ایجاد می کند .این نور هم چنین به سطوح الکترونیکی  دیگر همانند تلویزیون و گوشی های هوشمند تابانده می شود .

تکنولوژی جدید هولوگرام

تکنولوژی جدید امکان ذخیره سازی حجم زیادی از اطلاعات بصری در  دستگاه و نمایشگر را امکان پذیر می سازد .هم چنین امکان تماشای تصاویر بدون استفاده از عینک های سه بعدی امکان پذیر است .به عبارت ساده تر این تصاویر هولوگرامی ساده نیستند زیرا امواج نور به طور مجزا به از بالای صفحه به  سطوح تابانده نشده است بلکه  تکنولوژی جدید با به کار بردن امواج نور در سطوح (نماد های به کار شده در کارت های اعتباری )چشم ها را عادت می دهد .تنها تفاوت در سیستم نانو هولوگرام در واکافت  تغییرحالت امواج در طرح های بزرگ تر و جزیی است که باعث نمایش و یا عدم نمایش طرح ها در صفحه می باشد .

 

تصاویر هولوگرام

موانع بسیاری برای چیره شدن برای هولوگرام وجود دارد اما تکنولوژی جدید این امکان را به ما می دهد که طرح مورد نظر را پس ازگذشت سالها دنبال کنیم.می توان تصاویر هولوگرامی را در یک زاویه ی مشخص و نه به طور مستقیم مشاهده کنید . اگر عنصر تصویری هولوگرام کوچک می باشد به مراتب زاویه دید مورد نظر برای تماشای آن بزرگتر خواهد بود .

تیم تحقیقاتی rmitبا همکاری با موسسه تکنولوژی بلژیک تصاویر هولوگرافی به ضخامت کمتر از 25نانو متر را تولید کردند (ضخامت یک برگه حدود 100000نانو متر است ).این تصاویر هولوگرافی پس از ادغام با یکدیگر در جهات مختلف با طول موج های متفاوت بصری نمایش داده می شوند .

هولوگرام های تصویری چگونه ایجاد شدند؟

هولوگرام  تصویری بااشاره ی قلم های لیزری ایجاد شده اند ،هر یک از اشاره ها به جهتی منتهی می شوند که منجر به ایجاد جلوه های بصری هولوگرام می شود . تکنولوژی نانو هولوگرام هم اکنون در ابزار مشتریان موجود است .با توجه به رویاهای در خاطر مانده از هولوگرام های پرنسس لیا ،هولوگرام های ساده می بایست همانند فیلم های عملی و تخیلی ساخته شوند .

 

“ تاریخچه تولید تصاویر سه بعدی ”

 

نظرات

bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
تماس با ما

تلفن واحد فروش: 8-26405905-021

ارسال فکس به شماره: 8-26405905-021

تلفن دفتر مرکزی: 4-22924203-021

ایمیل واحد فروش: sale@iran-hologram.com

ایمیل شرکتinfo@iran-hologram.com

آدرس: تهران بلوار 8میرداماد روبروی بانک مرکزی خیابان آقازاده فر (اطلسی سابق) پلاک 5 طبقه سوم واحد8

درخواست مشاوره
    • Reload بازآوری
    بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت بعد نگار ایرانیان ( ایران هولوگرام ) می باشد.