زبان ها
....
مشاهده کاتالوگ
.
بارکد
.
دانلود کاتالوگ
.
مشاوره آنلاین
.
فرآیند سفارش
.
ارزیابی رایگان سفارش
.

.

.

.

.

.

.

دایرکتوری مشاغل
.
عضویت در خبرنامه
خبرنامه
ماژول :
 

آیا ما در یک هولوگرام زندگی می کنیم؟

آیا ما در یک هولوگرام زندگی می کنیم؟ 10 out of 10 based on 1 ratings. 765 user reviews.
0 | 0
کد دانشنامه : #2551
تاریخ انتشار : شنبه, 24 تیر 1396 12:49
تعداد بازدید کننده : 765
چاپارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
آیا ما در یک هولوگرام زندگی می کنیم؟
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
به نظر شما جهان اطراف ما دو بعدی است یا سه بعدی ؟ با توجه به لایه بیرونی دنیا ممکن است دنیا مانند هولوگرام ها سه بعد داشته باشد

هولوگرام در دنیای اطراف ما


ذهن هایتان را آماده کنید. دنیا ممکن است دوبعدی باشد, مگر اینکه انتظار سه بعدی بودن از آن داشته باشیم. در این دیدگاه, لایه ی بیرونی دنیا شامل تمام اطلاعات مورد نیاز جهت این بعد سوم را خواهد داشت, درست مانند یک هولوگرام.

این ایده ی فوق العاده به عنوان" اصول هولوگرامی" شناخته می ود و از نظریه ی طناب نشات می گیرد. این نظریه بیان می کند که جاذبه در دنیا از رشته های نازک لرزانی تشکیل شده است که به آن گراویتون می گویند. این رشته ها همان چیزی است که هولوگرام را در فضای سه بعدی می سازد. آنها شامل اطلاعاتی هستند که شی سه بعدی خواهد داشت, برای مثال حجم آن. بنابراین اگر می خواهید بدانید داخل توپ چه رخ می دهد, فقط با نگاه کردن به سطح توپ همه چیز را خواهید فهمید.

نظریه ضد دو سیتر چیست؟

این خصلت گیج کننده در سال 1997 بوجود آمد, زمانیکه خوان مالداسنای فیزیکدان این ایده را مطرح کرد که رابطه ای بین نظریه های جاذبه در فضای ضد دو سیتر و نیز تئوری های کوانتوم در فضاهای با یک بعد کمتر وجود دارد. ( دانیل گرامیلر از دانشگاه فن آوری وینا).

فضای ضد دو سیتر جهانی است که در آن مکان و زمان دارای چرخش منفی هستند, که گفته می شود شکلی مانند زین اسب برعکس دارند. اصول هولوگرافیک نیز این فضای ضد دو سیتر را در بردارد؛ می توان آن را به صورت دوبعدی توصیف کرد اما به صورت سه بعدی تصورش کرد. در فضای منفی, می توانید شیی را به جلوی خود پرتاب کنید ولی به واسطه ی مکان-زمان چرخشی در پشت سرشما فرود بیایید.

با این وجود, فضای ضد دو سیتر هیچ رابطه ای با دنیای ما ندارد: دنیایی که در آن زندگی می کنیم مسطح بوده و از فاصله ی فضایی مشخص, دارای ویژگی های چرخشی مثبت است. اخیرا, اصول هولوگرامی با قوانین ریاضی و در زمان-مکان سنجیده شده اند و به نظر می رسد که با واقعیت همخوانی دارند.

 

نظریه درگیری کوانتمی در هولوگرام

تئوری آزموده شده " درگیری کوانتومی" بود.  در دنیای هولوگرام اگر دو ذره با هم درگیر شوند, به این معنی است که ویژگی های آن ها به روش خاصی وابسته به دیگری است و می توان آن ها را بعنوان یک واحد در نظر گرفت.  هرکدام وابسته ی دیگری است و نمی توان آن ها را به تنهایی توصیف کرد. حتی اگر به صورت فیزیکی از هم جدا کنید و در گوشه ی دیگری از دنیا از پرتابشان کنید, همچنان مرتبط باقی مانده و خصوصیاتشان وابسته به هم باقی می ماند.

کمیت فیزیکی برای مقدار این دو ذره ی متصل شده به هم " درونگشتی درگیری" نامیده می شود و ارزش آن در هر دو فضا به یک میزان است. نتیجه آن جالب توجه است: برای اینکه نظریه های موجود اصالت و تایید دریافت کنند, زمانی باید انجام شوند که از نظر فیزیکی ثابت بوده و وخصوصایت جهانی سنجیده شوند. 

مسلما این تنها روی کاغذ تجربه شده است. محاسبات و آزمایشات بیشتری باید انجام شود تا نتیجه گیری موثقی درباره ی هولوگرامی بودن دنیا انجام گیرد, اما این رابطه ی اولیه بسیار جالب بوده و حیطه های جدید از تفکر و تخیل را پیش روی ما قرار می دهد.

هر زمان که تصمیم گرفتید نشان دهید که دنیا یک بعد کمتر دارد, مسلما دیدگاه ها را به سمت اهمیت تحقیقات آسمان آّبی جلب کرده اید!!. این نظریه ی خاص تنها یک تجربه ی فکری بود که به دنیای مجازی نسبت داده شد. و اکنون دیدگاه ما  را  نسبت  به دنیا تغییر خواهد داد.

 

 


“ آیا ما در یک هولوگرام زندگی می کنیم؟ ”

 

نظرات

bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
تماس با ما

تلفن واحد فروش: 8-26405905-021

ارسال فکس به شماره: 8-26405905-021

تلفن دفتر مرکزی: 4-22924203-021

ایمیل واحد فروش: sale@iran-hologram.com

ایمیل شرکتinfo@iran-hologram.com

آدرس: تهران بلوار میرداماد روبروی بانک مرکزی خیابان آقازاده فر (اطلسی سابق) کوچه نامی پلاک 10 طبقه اول

درخواست مشاوره
    • Reload بازآوری
    بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت بعد نگار ایرانیان ( ایران هولوگرام ) می باشد.