زبان ها
....
مشاهده کاتالوگ
.
بارکد
.
دانلود کاتالوگ
.
مشاوره آنلاین
.
فرآیند سفارش
.
ارزیابی رایگان سفارش
.

.

.

.

.

.

.

دایرکتوری مشاغل
.
عضویت در خبرنامه
خبرنامه
ماژول :
 

نقش هولوگرام در شرکت های معماری

نقش هولوگرام در شرکت های معماری 10 out of 10 based on 1 ratings. 758 user reviews.
0 | 0
کد دانشنامه : #2550
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 21 تیر 1396 13:15
تعداد بازدید کننده : 758
چاپارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
نقش هولوگرام در شرکت های معماری
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
با توجه به کاربرد روز افزون هولوگرام بر آن شدیم تا کاربرد هولوگرام در صنعت معماری و طراحی بررسی کنیم و شما را با تکنولوژی زبرا آشنا کنیم

هولوگرام در صنعت معماری


کمکم کن،Obi Wan Kenobi،تو تنها امید من هستی"این اظهار ناامیدی از یک شاهزادهی  "لیا"در فیلم جنگ ستارگان است.او در آن زمان فقط 12 اینچ قد داشت و حتی واقعاً در آن جا حضور نداشت-او یک هولوگرام بود.در دنیای واقعی،هولوگرامها هنوز به طور کامل به آن سطح نرسیده بودند.

تعداد کمی تکنولوژیهای تبدیل فایل و چاپ قادر به تعبیر  سه بعدی و نقشه ها از برنامه های BIM به سمت تصاویر هولوگرام هستند و به آرشیتکتها یک راه جدید برای آشکار کردن پروژه ها،از سطح طراحی تا ساخت میدهد.با چاپ شدن روی یک فیلم عکاسی قابل چرخش به نظر میرسد هولوگرام ها در حال پرش از روی صفحه هستند،یک راه سریعتر در درک کاربردهای فضای طراحی به ما ارائه میدهد.


هولوگرام  

آشنایی با تکنولوژی زبرا و هولوگرام

تکنولوژی توسط Texas-based Zebra Imaging در حال توسعه است.کمپانی روی این ایده از سال‌ها پیش کار میکرده،هرچند تعبیرهای معماری به طور کاربردی مورد نظر نبوده است. مانند بسیاری از تکنولوژیهای پدیدار شده ی دیگر،هولوگرام در ابتدا در حوزهی نظامی جای پای خود را محکم کرد.کار اصلی  هولوگرام،تهیه ی نقشه ی سه بعدی از مناطق شهری بود که اعضای ارتش آمریکا میتوانستند از آنها برای جهتیابی در مناطق جنگی غیر آشنا استفاده کنند.

ما از شهرهایی مانند بغداد تصویر میگرفتیم.از بخش طرح ریزی شهری و حتی از یک زیرساختار منفرد،انتقال به سمت معماری شهری تقریباً بی پرده و آسان است.کلاگ و بقیه ی تیم زبرا در حال سرمایه گذاری (banking) روی آن ارتباط هستند چون آنها پروسه ی چاپ در مقیاس محصول (production-scale)خود را در این پاییز به بازار عرضه میکنند.آنها امیدوارند که تکنولوژی خود را با کارهای روزانه در شرکتهای معماری تلفیق کندد.زبرا با شش شرکت معماری برای تولید هولوگرام های پیلوت در ساختمانها کار کرده است .در تلاش است تا بفهمد که معمارها چگونه میتوانند از این تکنولوژی استفاده کنند و چگونه میتواند بهترین معرفی را برای سطوح مختلف طراحی معماری داشته باشد.

رئیس بخش تکنولوژی در این باره می گوید :به نظر من این یکی از ویژه ترین تکنولوژی هایی است که اخیراً به بازار آمده.این چیزی است در این مورد که به شما امکان درک ماهیت فضایی یک شئ را میدهد و به نظر من این خیلی جالب است.

مدیر بخش طراحی دفتر لس آنجلس در مورد این تکنولوژی می گوید: قلمروی آن رسانه و فیلمها  می باشد، هولوگرام هیجان بازار سرگرمی(entertainment)را به درون ساختار معماری میآورد که واقعاً هیجانانگیز است.

هرچند هولوگرام های تولید شده  برای شرکت ها عمدتاً به صورت تجربی(experimental)بوده اند،ولی معماران درگیر با آن هماکنون در حال آموزش دیدن در مورد چگونگی استفاده از آن هستند.برای اغلب بخش ها،آنها به عنوان یک عنصر جدید در پروسهی ارائه دیده میشوند و به مشتریان یک منظر واضح با جزئیات از طرح پیشنهاد شده ارائه میدهند.بعضی از هولوگرام های قبلاً تهیه شده در مباحث ترفیعی(promotional materials)در زمانی که ساختمان کامل شده و در بازار موجود است استفاده میشود.

هولوگرام سه بعدی

 کاربرد هولوگرام در طراحی و معماری

 به طور عمده از هولوگرام ها برای ارتباط داخلی در ایده های طراحی در بین معماران،مهندسان و متخصصین سازه استفاده  می کند.هولوگرام ها همچنین به آنها در تعیین این که بعضی از طرح ها اصلاً به مرحله ساخت برسند یا نه کمک میکنند."استفاده از تکنولوژی در طراحی برای ما خیلی مربوط به مسائل زیبایی یا جنبه های فضایی ساختمان نیست.در حالی که هولوگرام های تکرنگ ساده برای چاپ،قبلاً روزها و حتی هفته ها  زمان میبرد،هولوگرام های چند رنگ و چندکانالی در حال حاضر در چند ساعت میتوانند چاپ شوند.هرچند هزینه ی چاپ یک هولوگرام 36*24 اینچ میتواند تا 3500 دلار برسد،مورد قیمت در حال رقابتی شدن با هزینه ی یک مدل فیزیکی است.برای بعضی از مدل های استادانه،یک هولوگرام در واقع یک گزینه ی ارزان به حساب می آید. ساخت مدلها و نمایشهای فیزیکی از مدلهای معماری میتواند زمان زیادی ببرد-معمولا چند هفته از وقت آرشیتکت ضعیف،ولی این هولوگرام ها خیلی سریع ساخته میشوند
هولوگرام

به علت کارآمدی روزافزون چاپ هولوگرام و هزینه های بالای ساخت مدل،بعضی از معماران درگیر با پیلوت پیش بینی میکنند که در نهایت یک نمایشگر هولوگرام در اغلب نمایش های معماری خواهیم داشت."هولوگرامها احتمالاً بیشتر از مدل های فیزیکی استفاده خواهند شد.

زبرا در حال حاضر روی یک نمایشگر پویا و دینامیک کار میکند که هولوگرام های متحرک (animated) را نمایش میدهد که در مقابل دیدگان ناظران تغییر پیدا میکند،مانند یک فیلم سه بعدی که به نظر میرسد در فضای واقعی اتفاق می افتد ولی بدون عینکهای سه بعدی. این تکنولوژی حتی معماران را قادر ساخته مدل های BIM خود را تغییر دهند و نمایشگرهای هولوگرام به روز شده در فضا تولید کنند.هنوز فقط چند سالی است که از آن میگذرد و احتمالاً اول در عرصه ی نظامی پدیدار میشود.تا آلان،معماران از کارایی هایی که از هولوگرام های اخیر مشاهده کرده اند راضی و خشنود به نظر میرسند.

 

 


“ نقش هولوگرام در شرکت های معماری ”

 

نظرات

bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
تماس با ما

تلفن واحد فروش: 8-26405905-021

ارسال فکس به شماره: 8-26405905-021

تلفن دفتر مرکزی: 4-22924203-021

ایمیل واحد فروش: sale@iran-hologram.com

ایمیل شرکتinfo@iran-hologram.com

آدرس: تهران بلوار میرداماد روبروی بانک مرکزی خیابان آقازاده فر (اطلسی سابق) کوچه نامی پلاک 10 طبقه اول

درخواست مشاوره
    • Reload بازآوری
    بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت بعد نگار ایرانیان ( ایران هولوگرام ) می باشد.