زبان ها
....
مشاهده کاتالوگ
.
بارکد
.
دانلود کاتالوگ
.
مشاوره آنلاین
.
فرآیند سفارش
.
ارزیابی رایگان سفارش
.

.

.

.

.

.

.

دایرکتوری مشاغل
.
عضویت در خبرنامه
خبرنامه
ماژول :
 
تبلیغات

هولوگرافی پالس لیزر

هولوگرافی پالس لیزر 10 out of 10 based on 1 ratings. 356 user reviews.
0 | 0
کد دانشنامه : #2522
تاریخ انتشار : دوشنبه, 25 اردیبهشت 1396 11:38
تعداد بازدید کننده : 356
چاپارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
هولوگرافی پالس لیزر
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
برای ثبت هولوگرام های مختلف می توانیم از روش هولوگرافی پالس لیزر استفاده کنیم.

هلوگرافی و ثبت هولوگرام

ثبت یک هولوگرام نیازمند این است که الگوی تداخل پرتوی مرجع و روشن سازی صحنه در طی تابش، ثابت (stationary) باشند به همین دلیل، هولوگرامها به طور سنتی از مجسمه‌های ایستا، روی میزهای بدون لرزش ساخته می‌شوند. یک پالس لیزر یک فلاش نور بسیار کوتاه تولید می‌کند، بنابراین حرکات را فریز می‌کند و امکان هولوگرام از سوژه‌های زنده را می‌دهد.

هولوگرام انعکاسی دو رنگ

چون پروسه س ثبت هولوگرافیک به الگوی تداخل بین امواج نوری بستگی دارد، تصویر هولوگرافیک به شکل تطبیقی و مقایسه‌ای (comparative) بین این امواج است. Holographic interferometry از این خاصیت استفاده می‌کند تا تغییرات کوچک در شکل را تشخیص دهد که در آزمون غیر مخرب صنعتی کاربرد دارد. همان طور که Sally Weber در Strata series از تکنیک Holographic interferometry استفاده کرد، یک پالس لیزر مضاعف برای نشان دادن تنفس و خون در زیر پوست.
هولوگرام انعکاسی

هولوگرام‌ ها همچنین می‌توانند برای نور مستقیم استفاده شوند که کاربردهای تجاری در طراحی روشن سازی دارند و نیز برای صفحه نمایش ویدئو پروژکشن استفاده می‌شود. این ویژگی به پروسه‌ی ساخت هولوگرام توسط هنرمندان متصل می‌شود. قبل از اینکه تکنیکهای استنسیل کردن و چاپ دیجیتال به طور گسترده اجرا شود، Rudie Berkhout در حال خلق هولوگرام‌ های دینامیک فضایی با استفاده از المان‌های نوری هولوگرافیک چندگانه (HOEs) بود تا نور را  در تصاویر انتزاعی (abstract) دینامیک، شکل دهد. کار برخوت چشم انداز نوری را در ارتباط با ماهیت کیهانی حوزه‌ی ادراکی، کشف کرد. "من تلاش برای تاب خوردن بین چشم انداز و نقاشی انتزاعی را دوست دارم و نیز به چالش کشیدن بینندگان و تکان دادن ادراک معمول آن‌ها از دنیا.”

هولوگرافی چندگانه

ترکیب کردن (multiplexing) تکنیکی است مربوط به ثبت چندین نمایش (exposure) هولوگرافیک در سطح هولوگرام اصلی (master). با انتقال یک هولوگرام اصلی مرکب شده، چاپ نهایی می‌تواند در جایی که "پنجره‌های مجازی" روی صحنه تکه تکه شده‌اند، تولید شود که این کار امکان انیمیشن فضایی، سینمای غیر متحرک (stereopsis) و ادراک عمقی توسط Parallax را هنگامی که بیننده در اطراف آن حرکت می‌کند، می‌دهد.

Lloyd Cross یک پروسه‌ یک مرحله‌ای در رابطه با ثبت هولوگرام‌ های مرکب در سال 1972 را گسترش داد و این کار را با استفاده از یک سری از فیلم‌های فیلم برای ساخت هولوگرام استوانه‌ ای انجام داد که در آن تصویرها در مرکز به نظر می‌رسند. این پروسه، تکنیکهای سینماتوگرافی و هولوگرافی را ترکیب می‌کند تا یک حلقه‌ی تصویر انیمیشنی کوتاه را نمایش دهد. هم با چرخش استوانه و هم با حرکت ناظر، تصویر انیمیت می‌شود.
هولوگرام مرکب

پاتریک بوید با رویکرد عکاسی (photographic) برای ترکیب کردن توانست تعدادی هولوگرام مرکب در اوایل دهه‌ی 90 میلادی بسازد و این کار را با استفاده از انیمیشن دستی با اسلایدهای و استنسیلها در سرتاسر هولوگرام انجام داد. او دوره‌ مربوط به هولوگرام‌ های مرکب را این گونه توضیح داد: "کار اساساً یک تجربه با تأثیر متقابل برای بیننده است، ولی در طی مدتی که در کنترل باقی بماند برای خود تصمیم به سرعتی می‌گیرد که تصویر، فاش و کشف شود،فریم به فریم."
“ هولوگرافی پالس لیزر ”

 

نظرات

bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
تماس با ما

تلفن واحد فروش: 8-26405905-021

ارسال فکس به شماره: 8-26405905-021

تلفن دفتر مرکزی: 4-22924203-021

ایمیل واحد فروش: sale@iran-hologram.com

ایمیل شرکتinfo@iran-hologram.com

آدرس: تهران بلوار 8میرداماد روبروی بانک مرکزی خیابان آقازاده فر (اطلسی سابق) پلاک 5 طبقه سوم واحد8

درخواست مشاوره
    • Reload بازآوری
    بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت بعد نگار ایرانیان ( ایران هولوگرام ) می باشد.