زبان ها
....
مشاهده کاتالوگ
.
بارکد
.
دانلود کاتالوگ
.
مشاوره آنلاین
.
فرآیند سفارش
.
ارزیابی رایگان سفارش
.

.

.

.

.

.

.

دایرکتوری مشاغل
.
عضویت در خبرنامه
خبرنامه
ماژول :
 

هولوگرام و سوپرهولوگرام ها

هولوگرام و سوپرهولوگرام ها 10 out of 10 based on 1 ratings. 663 user reviews.
0 | 0
کد دانشنامه : #2506
تاریخ انتشار : شنبه, 26 فروردین 1396 10:44
تعداد بازدید کننده : 663
چاپارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
هولوگرام و سوپرهولوگرام ها
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
سوپر هولوگرام ها توانایی های بسیاری دارند که ما قصد داریم در ادامه آنها را بررسی کنیم.

عملکرد مغز و سوپر هولوگرام ها

ذخیره ی اطلاعات تنها مساله ای نیست که در سایه ی مدل هولوگرافیک مغز قابل پیگیری است. دیگری قدرت تحلیل و ترجمه ی مغز از این همه اطلاعاتی است که از طریق حواس دریافت می کند ( بسامد های نور، صدا و غیره) و آن را تبدیل به دنیای عینی می کند. کد گذاری و کد گشایی این بسامد ها دقیقا مشابه کار هولوگرام است. درست همانطور که هولوگرام مانند یک لنز عمل می کند، ابزار تبدیل و ترجمه که می تواند بسامد های نامفهوم را به تصویری واضح تبدیل کنند. پیربرام اعتقاد داشت که مغز دارای لنزی اینچنینی است که از قوانین هولوگرافیک استفاده می کند تا بسامد های دریافتی از طریق حواسش را به دنیای داخلی ادراکی ما تبدیل کند. شواهد حاکی از آن است که مغز از قوانین هولوگرافیک برای کارهایش استفاده می کند. در حقیقت تئوری پیربران در بین عصب شناسان محبوبیت زیادی پیدا کرده است.
سوپر هولوگرام

تکنیک ضبط صدا در هولوگرام ها

محقق آرژانتینی-ایتالیایی هوگو زاکرالی مدل هولوگرافیک را به پدیده ای اکوستیک تعمیم داده است. با این پیش فرض که انسان حتی با داشتن یک گوش و بدون تغییر جهت سرش می تواند منبع صدا را شناسایی کند، زاکرلی کشف کرد که قوانین هولوگرافیک این پدیده را توضیح می دهند. زاکرلی تکنولوژی صداهای هولوگرافیک را توسعه داد، تکنیک ضبط صدا که می تواند موقعیت اکوستیک را دوباره با همان واقعیت اولیه باز تولید کند. پیربرام اعتقاد داشت که مغز ما به طور ریاضی وار از واقعیت ها با تکیه بر بسامد های وارد شده به حیطه ی خودش چیزی عینی می سازد. یافته نشان می دهد که حواس نسبت به بسامد های وارده بسیار حساس تر از آنی هستند که ما گمان می کردیم. برای مثال محققان دریافته اند که سیستم بصری ما به بسامد های صوتی نیز حساس است و نیز حواس بویایی ما وابسته به حسی است که به آن " بسامد آسمیک" می گوییم وحتی سلول های بدن ما نیز به بسامد های دیگر حساس هستند. این یافته ها نشان می دهد که فقط در محدوده ی اگاهانه ی هولوگرافیک این بسامد ها ذخیره شده و سپس به همان درک های معمولی ما تقسیم می شوند. اما سخت ترین قسمت مدل هولوگرافیک پیربرام وقتی است که با مدل بوهم کنار هم قرار می گیرند. اما اگر عینیت دنیا حقیقتی ثانویه است و آنچه که اینجاست صرفا بسامدهایی ناواضح هستند و اگر مغز نیز یک هولوگرام است و فقط برخی از این بسامد ها را تبدیل به درک حواسی می کند، آنگا حقیقت عینی چیست؟

واقعیت های هولوگرافیک 

به سادگی می توان بیان کرد، دیگر وجود ندارد. همانطور که ادیان شرقی اعتقاد دارند، دنیای مادی مایا و وهم است و گرچه فکر می کنیم که موجودات فیزیکی هستیم که در دنیای فیزیکی حرکت می کنیم, که این نیز توهم است.ما در واقع " دریافت کنندگانی" هستیم که در دریای لایتناهی بسامد ها شناور هستیم و آنچه که از این دریا دریافت می کنیم تنها بخشی از این سوپر هولوگرام است. این تصویر جدید از واقعیت، ترکیب دیدگاه بوهم و پیربرام، الگوی هولوگرافیک نامیده می شود و گرچه بسیاری از دانشمندان نسبت به آن بدبین هستند اما بسیاری دیگر نیز به آن اعتقاد کامل دارند. گروه کوچکی از محققان نیز معتقدند که این صحیح ترین مدل واقعیت است که دانشمندان تاکنون با آن برخورد داشته اند. بسیاری دیگر معتقدند که این مدل می تواند مسائل رمز آلود دیگری را که تاکنون توضیحی در مورد آن ها ارائه نشده است را حل و فصل کند. محققان بسیاری من جمله بوهم و پیربرام اشاره کرده اند که بسیاری از پدیده های فرا-روانشناختی نیز با این الگوی هولوگرافیک قابل درک شده است.در دنیایی که هر ذهن در آن بخشی جدانشدنی از هولوگرامی بزرگتر است و همه چیز به صورت لایتناهی متصل به هم است, تلپاتی می تواند یکی از مراحل هولوگرافیک به شمار بیاید. حال درک این موضوع که چگونه اطلاعات از ذهنی به ذهن دیگر در فاصله ای دورمنتقل می شوند نیز قابل درک خواهد بود و نیز به ما کمک خواهد کرد که مسائل دشوار دیگری را درک کنیم. مخصوصا گروف می گوید که الگوی هولوگرافیک می تواند راه حلی برای تمامی پدیده های عجیب دنیا که فرد در حالت آگاهانه تجربه می کند ارائه دهد.
هولگرام

“ هولوگرام و سوپرهولوگرام ها ”

 

نظرات

bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
تماس با ما

تلفن واحد فروش: 8-26405905-021

ارسال فکس به شماره: 8-26405905-021

تلفن دفتر مرکزی: 4-22924203-021

ایمیل واحد فروش: sale@iran-hologram.com

ایمیل شرکتinfo@iran-hologram.com

آدرس: تهران بلوار میرداماد روبروی بانک مرکزی خیابان آقازاده فر (اطلسی سابق) کوچه نامی پلاک 10 طبقه اول

درخواست مشاوره
    • Reload بازآوری
    بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت بعد نگار ایرانیان ( ایران هولوگرام ) می باشد.