زبان ها
....
مشاهده کاتالوگ
.
بارکد
.
دانلود کاتالوگ
.
مشاوره آنلاین
.
فرآیند سفارش
.
ارزیابی رایگان سفارش
.

.

.

.

.

.

.

دایرکتوری مشاغل
.
عضویت در خبرنامه
خبرنامه
ماژول :
 

بررسی مقایسه ای هزینه آیتم های امنیتی

بررسی مقایسه ای هزینه آیتم های امنیتی 10 out of 10 based on 1 ratings. 1342 user reviews.
0 | 0
کد دانشنامه : #2018
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 12 آذر 1393 10:56
تعداد بازدید کننده : 1342
چاپارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
بررسی مقایسه ای هزینه آیتم های امنیتی
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال

پیش تر در رابطه با ایجاد امنیت و روش های تضمین اصالت اسناد و مدارک و حفاظت  از برند، مقالات متعدد و گاها به طور مفصل را ارائه کردیم. در این بحث به مقایسه این المان ها و یا ایتم ها با یک دیگر می پردازیم.

بدیهی است که میزان ایجاد امنیت یک آیتم بالا تر باشد، تولید و ملزومات آن نیز پرهزینه تر خواهد بود. در این جا به ترتیب از کم هزینه ترین تا پرهزینه ترین آیتم ها و تکنولوژی های امنیتی را معرفی خواهیم کرد.

در ابتدایی ترین سطح جلوه های فلورسنت و UV هستند که جزو المان های امنیتی پنهان دسته بندی می شوند و تحت تابش نور UV آشکار می شوند. این جلوه ها می توانند در مرکب ها، ورنی ها، الیاف کاغذ ها، قسمتی از هولوگرام و ... ایجاد شوند.

پس از آن می توان به انواع مرکب های امنیتی اشاره کرد. مرکب هایی با ویژگی های خاص و حساسیت های متنوع، مثل حساس به دما، طیف های نوری مشخص، حساس به دمایا خراش و .... هستند. برخی در زوایای مختلف جلوه ها و رنگ های متفاوت از خود نشان می دهند.

در رده های بالاتربارکدها و کد های دو بعدی هستند که قابلیت ذخیره سازی اطلاعات را دارند. صرف نظر از بخش سخت افزاری آن(قرائت گر - Reader) این روش واقعا از نظر هزینه ای مناسب است.

کاغذ های امنیتی نیز که شامل انواع کاغذ های ضدکپی حساس به مواد شیمیایی هستند و یا الیاف خاص با ویژگی های خاص دارند که یا در ماشین کاغذ سازی در خمیر کاغذ و  یا در بخش نهایی و پرداخت کاغذ ایجاد می شوند. هر کدام از این ویژگی ها به نحوی جعل یا تحریف در کاغذ را آشکار می سازند. استفاده عمده این کاغذ ها، در اسناد و مدارک می باشد که هزینه قابل توجهی نیز ندارد.

هولوگرام ها نیز انواع مختلفی دارند و با توجه به نوع طراحی و آیتم های امنیتی تعبیه شده در آن از قبیل میکرو تکست (ریز نوشته)، المان پنهان، گیلوش ها و طرح های اختصاصی و منحصر به فرد میتواند به خوبی امنیت سند یا یک کالا تامین کند. طبیعی است که با این ویژگی ها، پروسه تولید آن و میزان حافظت آن از جعل، نسبت به کاغذ ها و مرکب های امنیتی دارای هزینه بیشتری می باشد. در صورت احتیاج به امنیت بالاتر، می توان هولوگرام را تلفیق با سایر المان های امنیتی نیز استفاده کرد. المان هایی مثل UV، شماره سریال، انواع کد ها و حتی تکنولوژی NFC نیز قابل تلفیق هستند.

در طبقه خود هولوگرام  ها، هولوگرام های گرم (هات استمپ) هزینه بیشتری نسبت به هولوگرام های سرد (لیبل) و معمولی دارند. و قاعدتا امنیت بیشتری را ایجاد می کنند.

انواع تگ ها، تکنولوژی NFC و RFID ها با فاصله ای بیشتر از نظر هزینه از سایرین، در رده ای به مراتب بالاتر قرار دارند و ویژگی های قابل توجهی دارند که پیشتر در مطالب دیگر سایت منتشر شده است. در این رده، تکنولوژی NFC به علت ویژگی تماس(touching) ، برای برقراری ارتباط، دارای امنیت خیلی بیشتری می باشد.

با تمامی این تفاسیر استفاده هرکدام از آیتم ها وابسته به کاربرد سند یا محصول و طول عمر مفید آن است. در بسیاری از موارد، تنها یک المان کافی نیست و باید چند آیتم را ترکیب کرد تا به بهترین عملکرد و بازدهی در حفظ اصالت اسناد و مدارک و یا حفاظت از برند دست یافت.

مثلا در یک سند استفاده هم زمان از کاغذ و مرکب امنیتی به همراه یک قطعه هولوگرام (ترجیحا گرم) پیشنهادی معقول و منطقی است و برای حفاظت از برند، هولوگرام های خاص پلمپ و استفاده از شماره سریال، انواع کد ها و حتی NFC و RFID کمک بسیاری می کند.


“ بررسی مقایسه ای هزینه آیتم های امنیتی ”

 

مطالب مرتبط

نظرات

bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
تماس با ما

تلفن واحد فروش: 8-26405905-021

ارسال فکس به شماره: 8-26405905-021

تلفن دفتر مرکزی: 4-22924203-021

ایمیل واحد فروش: sale@iran-hologram.com

ایمیل شرکتinfo@iran-hologram.com

آدرس: تهران بلوار میرداماد روبروی بانک مرکزی خیابان آقازاده فر (اطلسی سابق) کوچه نامی پلاک 10 طبقه اول

درخواست مشاوره
    • Reload بازآوری
    بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت بعد نگار ایرانیان ( ایران هولوگرام ) می باشد.