زبان ها
....
مشاهده کاتالوگ
.
بارکد
.
دانلود کاتالوگ
.
مشاوره آنلاین
.
فرآیند سفارش
.
ارزیابی رایگان سفارش
.

.

.

.

.

.

.

دایرکتوری مشاغل
.
عضویت در خبرنامه
خبرنامه
ماژول :
 
تبلیغات

آیا سازگاری با محیط زیست در فرآیند بسته بندی مهم است؟

آیا سازگاری با محیط زیست در فرآیند بسته بندی مهم است؟ 10 out of 10 based on 1 ratings. 1183 user reviews.
0 | 0
کد دانشنامه : #1768
تاریخ انتشار : دوشنبه, 22 مهر 1392 10:55
تعداد بازدید کننده : 1183
چاپارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
آیا سازگاری با محیط زیست در فرآیند بسته بندی...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
توجه به محیط زیست همواره در دستور کار صنایع بسته بندی بوده است.....
آیا سازگاری با محیط زیست در فرآیند بسته بندی مهم است؟

رابطه بسته بندی با محیط زیست

توجه به محیط زیست همواره در دستور کار صنایع بسته بندی بوده است. کاهش مصرف مواد اولیه لیبل بسته بندی و استفاده از مواد سازگار با محیط زیست که مورد تأیید نهادهای مرتبط باشد، ملاحظاتی حیاتی است که در توسعه و تولید محصولات شیرینی توجه ویژه ای را مبذول خود می کند.

کدام ماده اولیه بسته بندی با محیط سازگار است؟

اینکه کدام ماده اولیه بسته بندی بهترین سازگاری محیطی را دارد به ویژگی محصول بستگی دارد. امروزه، حتی مقوایی که در ساخت کارتن های های جعبه ای تاشو استفاده میشود نیز برای معین نمودن سازگاری با محیط زیست تست میشود. از نظر محیط زیستی مقوا ماده اولیه مطلوبی برای بسته بندی است، چرا که از مواد اولیه تجدید پذیر ساخته میشود و بعد از دور انداختن قابل بازیافتاست. در این خصوص مواد اولیه تولید شده از جنگلهایی که در معرض خطر نابودی نبوده و تحت نظارت بی طرفانه قرار دارد، مورد استفاده روزافزون قرار میگیرد. میزان انرژی صرف شده برای چاپ و عرضه نهایی بسته بندی نسبتا پایین است، با این وجود میتوان مقدار مصرف را بازهم کمتر کرد.

تاثیرات اقلیمی بر جوهر در فرآیند چاپ

هدف مهم دیگر، انجام فرایند چاپ با جوهرهایی است که تأثیرات اقلیمی نداشته باشد. استفاده از جوهرها و جلاهای پایه-آبی (قابل حل در آب)، ضمن حفظ کیفیت، مصرف مواد شیمیایی را کاهش میدهد. بهره گیری از سیستمهای ترکیب رنگ و صفحات چاپ حرارتی نوین، امکان ایجاد رنگهایی با دقت بالا را در دسترس قرار میدهد. به این ترتیب مصرف مواد شمیایی تقریبا به صفر می رسد.

عوامل مهم در بسته بندی

در حال حاضر سازگاری با محیط زیست به برگ برنده کمپانی ها در تصاحب سهم بیشتر در بازار مبدل شده است. به همین علت است که تعهد به ماندنی بودن محصول، اکنون یکی از سرفصلهای مدیریتی کمپانی های بزرگ تولید کننده کالای مصرفی نظیر نستله و یونیلور است. به طور طبیعی عوامل دیگری که در چرخه اعتباری شرکتها باید به آن پرداخته شود نیز این موضوع را ایجاب میکند. این عوامل عبارتست از کمبود فزاینده منابع اولیه، افزایش گازهای گلخانه ای و مشکلات مربوط به انرژی مصرفی. همه این عوامل موجب شده است که ماندنی بودن یک لیبل بسته بندی جذابیت بیشتری پیدا کند. اکثر مصرف کنندگان امروزی با وجود آگاهی از مسائل زیستی به هیچ وجه رفتاری محیط زیست دوست ندارند. در مقایسه با نسل قبلی، مصرف کننده امروزی از مصرف کردن لذت می برد؛ او پول دارد و مایل به خرج کردن آن است. با این وجود مصرف کننده امروزی هنگام تصمیم گیری برای خرید به شدت تحت تأثیر جنبه های مرتبط با ماندنی بودن محصول قرار میگیرد. محققان بازار بر این عقیده اند که مصرف کنندگان با خصوصیت اخیر (توجه به ماندنی بودن)، سهمی تا 30 درصد از همه مصرف کنندگان کنونی را به خود اختصاص می دهند.
این رویکرد جدید مصرف کنندگان فروشگاههای بزرگ را منتفع میکند. در چنین فضایی، تولید کنندگان صاحب نام این امکان را دارند که با معرفی ظاهر جدید و جذابیت بالاتر محصولات خود در ویترین، نظر مشتری را به طرحهای خلاقانه بسته بندی محصولاتشان جلب نمایند. این موضوع به خصوص به صنایع شیرینی سازی امکان میدهد مقابله با بحرانهایشان را مدیریت نمایند. حس لذت جویی مصرف کنندگان واقعیتی است که صنعت شیرینی سازی از آن سود میبرد. در بسیاری از بخشها، حتی فروشگاههای حراج کالا، کمپانی های صاحب نام تنها با هزینه کردن برچسبی که برندشان را مشخص میسازد منتفع می شوند.

“ آیا سازگاری با محیط زیست در فرآیند بسته بندی مهم است؟ ”

 

نظرات

bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
تماس با ما

تلفن واحد فروش: 8-26405905-021

ارسال فکس به شماره: 8-26405905-021

تلفن دفتر مرکزی: 4-22924203-021

ایمیل واحد فروش: sale@iran-hologram.com

ایمیل شرکتinfo@iran-hologram.com

آدرس: تهران بلوار میرداماد روبروی بانک مرکزی خیابان آقازاده فر (اطلسی سابق) کوچه نامی پلاک 10 طبقه اول

درخواست مشاوره
    • Reload بازآوری
    بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت بعد نگار ایرانیان ( ایران هولوگرام ) می باشد.