زبان ها
....
مشاهده کاتالوگ
.
بارکد
.
دانلود کاتالوگ
.
مشاوره آنلاین
.
فرآیند سفارش
.
ارزیابی رایگان سفارش
.

.

.

.

.

.

.

دایرکتوری مشاغل
.
عضویت در خبرنامه
خبرنامه
ماژول :
 
تبلیغات

بسته بندی وظیفه حفاظتی، ارتباطی

بسته بندی وظیفه حفاظتی، ارتباطی 10 out of 10 based on 1 ratings. 1351 user reviews.
0 | 0
کد دانشنامه : #1760
تاریخ انتشار : یکشنبه, 21 مهر 1392 16:59
تعداد بازدید کننده : 1351
چاپارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
بسته بندی وظیفه حفاظتی، ارتباطی
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
در بسته‌بندی اگر پوشش حفاظتی در حد کفایت نباشد، کالا از نظر فیزیکی آسیب می‌بیند اگر پوشش، اطلاعاتی نادرست داشته باشد، اعتماد مخاطب (خریدار) از بین می‌رود.

وظایف بسته بندی

بسته بندی سیستم مرکبی است که هم وظیفه حفاظتی (Protective) و هم وظیفه ارتباطی یا اطلاع رسانی (Information active) را بر عهده دارد. به همین جهت بسته‌بندی به عنوان یکی از رسانه‌ها، محمل‌ها یا طریق ایجاد ارتباط و اطلاع رسانی نیز مورد مطالعه قرار می‌گیرد. بسته بندی وظیفه حفاظتی، ارتباطی
در  لیبل بسته‌بندی اگر پوشش حفاظتی در حد کفایت نباشد، کالا از نظر فیزیکی آسیب می‌بیند اگر پوشش، اطلاعاتی نادرست داشته باشد، اعتماد مخاطب (خریدار) از بین می‌رود.

ساختار اطلاعاتی بسته بندی


ساختار اطلاعاتی یا پوشش اطلاعاتی ، دقت و ظرافت فوق العاده‌ای می‌طلبد، تخصص‌های گوناگونی را به کار می‌گیرد و در روح و روان و فکر و اندیشه مخاطب رسوخ می‌کند. این پوشش به طور مستقیم از زمان، تکنولوژی و فرهنگ تأثیر می‌پذیرد مانند محتوی، خود تاریخ انقضایی را یدک می‌کشد. به همین دلیل است که بسته بندی کالاها، هر چند وقت یکبار، با تغییر تکنولوژی ساخت یا کشف رنگهای جدید در  لیبل بسته‌بندی تغییر می یابند و دگرگون می شوند.
بسته‌بندی علاوه بر قابلیت حمل و نقل، با نوآوری می‌تواند در زمینه‌های تکنیکی، هنری و ارتباطی، کالا را برای بازار جذاب و قابل جلب توجه کرده و از این نقطه نظر میان کالا و مصرف کننده رابطه نوینی برقرار سازد، کمتر پدیده‌ای ارتباطی مانند بسته‌بندی، دو ویژگی جاذبه فردی و اجتماعی را تواماً با خود همراه دارد. در تعریفی سیستماتیک، بسته‌بندی را می‌توان پوششی از یک سیستم دانست که کالا نامیده می‌شود و کالا عبارتست از دانشی که توسط انرژی در جرم ثابت شده است؛ از طرف دیگر هر سیستمی که محتوای دانش است به ناچار دارای دو نوع پوشش نیز می‌باشد: یکی پوشش حفاظتی و دیگری پوشش ارتباطی، اطلاعاتی.

عملکرد بسته بندی

به طور کلی بسته‌بندی دارای 4 عملکرد و یا وظیفه اصلی است:
1- عملکرد تکنیکی و حفاظتی
2- عملکرد اقتصادی
3- عملکرد تبلیغاتی
4- عملکرد اطلاع رسانی بسته بندی و فروش


نکات طراحی و تهیه محصول جدید

تولید کنندگانی که در صدد طراحی و تهیه محصول جدیدی هستند باید به این نکته توجه کنند که اگر برداشت دقیقی از گروه هدف (مشتری) در ذهن داشته باشد مطمئنا شاهد رشد تولید و سود ناشی از آن می‌شوند.
- بسته‌بندی خوب نیمی از فروش خود را از قبل کرده است
مهمترین نکته این است که بسته باید سریعا در میان انبوه محصولات نظر خریدار را به خود جلب کند. یک لیبل بسته‌بندی خوب باید در نقش یک فروشنده ساکت عمل کند و بسته باید به نوعی باشد که خریدار آنرا به یاد بسپارد و برای خریدهای مکرر بعدی به آن مراجعه کند.
بسته نه تنها باید فرآورده را محفوظ نگه دارد، بلکه باید مصرف کننده را جذب کند و اطلاعات لازم را به بیننده بدهد. در ضمن فرآورده داخل آن را باید بتوان به راحتی از درون آن خارج کرد و موقعی که خالی شد بتوان پوشش هر بسته را از بین برد.


روی بسته چه اطلاعاتی درج می شود؟

بسته‌ها سوای جلب خریدار، اطلاعات لازمی، هم به وسیله رنگ و هم به وسیله عبارت و نشانه‌ها در اختیار مصرف‌کننده می‌گذارند. بدین ترتیب بسته بندی از یک وسیله ساده محافظت محصول به یکی از عوامل اصلی فروش بدل گشته و حلقه اصلی زنجیره‌ای شده است که تولید کننده را به مصرف کننده مرتبط می‌نماید.
لیبل و بسته بندی

خصوصیات ویژه یک بسته بندی خوب

یک بسته‌بندی خوب هم باید با روحیه کالا هماهنگ باشد و هم باید عنصری و ابتکاری در خود داشته باشد تا بتواند خریدار را به خود جلب کرده و در یاد او بماند.بسته بندی و تبلیغات امروزه برای رساندن پیام های تبلیغاتی از وسایل عدیده ای مانند بروشور وکاتالوگ،پوستر،مطبوعات،را دیووتلویزیون،سینما،نمایشگ اههای تبلیغاتی استفاده می گردد وبسته بندی یکی از آنهاست .
بسته‌بندی، لبه رقابت محصولات است، ایجاد انگیزه برای خریدار، به ویژه برای یک محصول جدید، بیش از هر چیز به کیفیت و تاثیر بصری بسته‌بندی مربوط می‌شود.ایجاد تمایز اولین قدم است. در مرتبه بعد، باید طرح و حجم بسته زیبا و جالب باشد و بالاخره کیفیت محصول بسیار مهم است.


چگونه در تولید بسته بندی میان رقبا متمایز باشیم

برای ایجاد تمایز دو عامل مهم در اختیار داریم. یکی شکل فیزیکی و یکی طرح و شکل گرافیک آن یعنی طرح و رنگ که شامل لوگو و تصویر و زمینه و حروف می‌شود.- بسته بندی باید معرف محصول خود باشدمصرف کننده باید قادر به تشخیص ارتباط میان محصول و استفاده‌اش در اولین نگاه باشد. باید توجه داشته باشیم که رنگ‌ها سریع‌ترین و مستقیم ترین وسیله برای دستیابی به این هدف هستند.برای موفقیت در فروش لازم است که رنگ بسته‌بندی با طبیعت و اثرات محصول ارتباط نزدیک داشته باشد.

بعد از این، نوبت به رنگ می‌رسد. وقتی طوفان رنگ همه جا را فرا گرفته، چه بسا بسته‌های سیاه و سفید تمایز بیشتری ایجاد کنند. علاوه براین‌ها محصول باید ادعای جدیدی داشته باشد و مزیتی را به مشتری عرضه کند.
در ضمن در جوامع پیشرفته تر، به اطلاعات نوشته شده روی بسته‌بندی‌ها توجه دقیق تری می‌شود. هر بسته‌ای که توضیحات و مشخصات بیشتر درباره محصول و مواد تشکیل دهنده آن داشته باشد، قابل اعتمادتر است. - بسته بندی محصول را به فروش می‌رساند.

 

چگونه توسط بسته بندی نظر مشتری را جلب کنیم؟

یکی از وظایف تبلیغات این است که تصویر لیبل بسته‌بندی را در ذهن مشتری حک کند. لازم است که یک بسته‌بندی به آسانی مشخص باشد و در قفسه فروشگاه قابل تشخیص.مهمترین نکته این است که بسته‌بندی باید سریعا در میان انبوه محصولات نظر خریدار را به خود جلب کند، چرا که میزان کشش بصری که بسته‌بندی درخریدار ایجاد می‌کند، بر تصمیم خریدار تاثیر فراوانی می‌گذارد. امروزه مصرف کننده مورد هجوم هزاران آگهی و عرضه گوناگون کالاهای مشابه است. بسته باید جلب توجه کند، به طوری که خریدار محصول موردنظر خود را فورا بیابد، زیرا در غیراین صورت به مارک مشابه آن مراجعه خواهد کرد. از طرف دیگر یک بسته‌بندی خوب نه تنها باید در نقش یک فروشنده ساکت باشد بلکه باید ویژگی‌های آن به گونه‌ای باشد که خریدار آن را بیاد بسپارد و برای خریدهای مکرر بعدی در نظر بگیرد. در اینجا گرافیک بسته‌بندی بیش از هر قسمت دیگر اهمیت می‌یابد. بسته‌ای که خوب طراحی شده باشد، اقتصادی‌ترین شیوه افزایش فروش است.شاید بتوان تبلیغات را در ساده‌ترین تعریف، نوع اعلان عمومی برشمرد. بخش مهمی از هدف تبلیغات، آگاه کردن مردم نسبت به تولیدات تازه است.


تبلیغات و بسته بندی

کار تبلیغات یک کار کاملا ارتباطی است، همچون تمام فعالیت‌های ارتباطی که پیام میان فرستنده و گیرنده را ردوبدل می‌کند. مثلا در یک فروشگاه بزرگ که خود خریداران کالای خود را انتخاب و از قفسه برمی‌دارند فروشنده‌ای وجود ندارد که توضیحی در مورد کالا بدهد و باعث جلب نظر خریدار شود و این تبلیغات است که به وسیله تصاویر روی بسته‌ها و یا تبلیغات مجله و پوستر و بیل بردها باعث آشنایی مردم با کالاها می‌گردد. در تبلیغات تولید کننده و مصرف کننده وجود دارند و پیام تبلیغاتی به وسیله یک رسانه با استفاده از پیام‌های نوشتاری، دیداری و گفتاری و همان طور که اشاره شد مجلات و پوسترها از طرف تولید کننده فرستاده می‌شود تا به این وسیله مصرف‌کننده را علاقه مند به خریدکنند. این روند در نهایت به پرداخت پول برای خرید محصول و یا استفاده از خدمات و تفکرات تولیدکننده منجر می‌شود.

مهمترین عامل جذب مشتری

از آنجا که تکرار اساس یادآوری است، یکی از ارکان در بسته‌بندی، شعارهای تبلیغاتی نیز هست. زیرا این پیام‌ها و شعارها چه به صورت پوسترهای تبلیغاتی کنار کالا و چه بسته‌بندی و تصاویر روی کالا در قفسه‌های فروشگاه در شرایط خرید در دسترس مشتری هستند و وقتی مصرف‌کننده در اقیانوسی از کالا یا بسته‌بندی‌های متنوع در یک فروشگاه بزرگ رها می‌شود، نیاز به تمام کالاها را احساس می‌کند زیرا تحت تاثیر آگهی‌های کوچک و بزرگ در مقابل خود و بسته‌های جذاب قرار گرفته است. و این جا قدرت چیدمان است که مشتری را جذب خود می‌کند و جذاب‌تر بودن بسته‌بندی‌ها و تصاویر آنها مهم‌ترین عامل جذب مشتری می تواند می‌باشد.
در سیستم‌های جدید فروش، فروشنده‌ای وجود ندارد که توضیحی بدهد و به جای آن خود بسته‌ها هستند که کالای درون خود را تبلیغ می‌کنند و ایجادانگیزه و القای نیاز برای خرید می‌کنند. اما چه چیز باعث جذابیت بسته‌ها می‌گردد؟ به کار بردن شکل‌ها، سمبل‌ها و نشانه‌های تجاری و نوع چیدن محصولات هم‌خانواده، در طبقات و خلاقیت در ایجاد تصاویر تبلیغاتی و تصویرسازی‌های روی محصولات در این مورد حرف اول را می زنند.عملکرد تبلیغاتی
در عملکرد تبلیغاتی بسته می‌باید دارای نام تجاری مخصوص و همچنین علامت تجاری مختص به خود (آرم، لوگو تایپ یا آرم نوشتاری) و جملات و شعارهای تبلیغاتی که کالا را معرفی می‌نماید، باشد. همچنین عکسها و طراحی های زیبا، انتخاب رنگ بجا و فرم مناسب ،بسته‌بندی را از میان دیگر بسته‌ها متمایز می‌سازد و آن را دارای شخصیت مخصوص به خود و هویت خاص می‌کند. در این زمینه هر چه انتخاب رنگ مناسب‌تر باشد و فرم بسته‌بندی عقلانی‌تر، آرم قابل دیدتر و نام زیباتر و خواناتر باشد، جذابیت بیشتری برای مصرف کننده ایجاد می‌گردد.

“ بسته بندی وظیفه حفاظتی، ارتباطی ”

 

نظرات

bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
تماس با ما

تلفن واحد فروش: 8-26405905-021

ارسال فکس به شماره: 8-26405905-021

تلفن دفتر مرکزی: 4-22924203-021

ایمیل واحد فروش: sale@iran-hologram.com

ایمیل شرکتinfo@iran-hologram.com

آدرس: تهران بلوار میرداماد روبروی بانک مرکزی خیابان آقازاده فر (اطلسی سابق) کوچه نامی پلاک 10 طبقه اول

درخواست مشاوره
    • Reload بازآوری
    بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت بعد نگار ایرانیان ( ایران هولوگرام ) می باشد.